Kleopatra Gerçeği - Kleopatra Aslında Çirkin Bir Kadın Mıydı?

Efsanelere, tarihi romanlara ve sinemaya göre dünyanın gelmiş geçmiş en güzel kadınlarından biri olarak gösterilen Mısır Kraliçesi Kelopatra'nın ünü binlerce yıldır dilden dile dolaşmaktadır. Özellikle de Holywood'un en çekici aktristlerinden Elizabeth Taylor'un Kleopatra filmi ile Kraliçenin güzelliği artık bir tarz/stil haline bile gelmişti.

Fakat 2007 yılında Büyük Britanya'da Newcastle Üniversitesi Arkeoloji Müzesinden uzmanlar bu konuda tarihi değiştirecek bir çalışmaya imza attılar. Yaklaşık Arapulkeleri.com 2000 yıllık bir gümüş para herkesin dikkatini çekiyordu; üzerinde Mısır Kraliçesi Kleopatra ve Roma İmparatoru Antonius'un portreleri bulunan paralarda resmedilen kadın aslında çirkin denilebilecek bir görünümdedir.

Çöldeki Toplu Balina Mezarlığı

Zaten dönemin Romalı yazıcılarının eserlerine baktığımızda da Kleopatra için "zeki, kurnaz, karizmatik, baştan çıkarıcı sesi olan bir kadın" diye söz edildiğini çok sık görüyoruz, arapulkeleri.com fakat güzelliğinden pek de bahseden yoktur aslında.
Güzelliğinin yazılıp çizilmesi ve dilden dile anlatılması ise genelde esfanelerde, şarkilarda, romanlarda geçmetedir.  Haber Derleme: www.arapulkeleri.com
Araplar Hakkında Merak Ettiklerinizi Buradan Arayın

Arap Ülkelerinde Mimari

Arap Ülkeleri ve Araplar Hakkında Herşeyi Buradan Arayabilirsiniz

BİL BAKALIM BURASI NERESİ?

BİL BAKALIM BURASI NERESİ?