Arapların Anadolu Ateşi İlgisi - Arap Dünyası Anadolu Ateşi'ni Bekliyor

Bahreynliler, Abu Dabililer, Dubaililer, Ürdünlüler, Mısırlılar, Libyalılar, Tunuslular, Filistinliler, Ummanlılar, Suriyeliler ve Katarlılar heyecanla Anadolu Ateşi'ni bekliyorlar.

30 Haziran 2010
Anadolu Ateşi, Arap dünyasını fethetmeye hazırlanıyor. 11 Arap ülkesinden teklif alan dans topluluğu, önümüzdeki günlerde bu ülkeleri kapsayan uzun bir turneye çıkacak.


Anadolu Ateşi’ne bir hafta içinde Bahreyn, Abu Dabi, Dubai, Ürdün, Mısır, Libya, Tunus, Filistin, Umman, Suriye ve Katar’dan arka arkaya teklif geldi. Türkiye’nin tanıtımına büyük katkı sağlayan ve Anadolu kültürünü dünyaya sevdiren dans topluluğu, önümüzdeki günlerde bu ülkeleri kapsayan uzun bir turneye çıkacak. Anadolu Ateşi Genel Sanat Yönetmeni Mustafa Erdoğan, topluluğun bugüne kadar 80 ülke ve 244 şehirde 3 bin canlı performans sergilediğini ve bu sayede 20 milyon sanatseverle buluştuğunu söyledi. Anadolu Ateşi’nin 2011’in şubat ayına kadar 24 ülkede 108 gösteriyle seyirci karşısına çıkacağını belirten Erdoğan, “Arap ülkeleri Anadolu Ateşi’ne büyük ilgi gösteriyor, bu da bizi gururlandırıyor” dedi.

Kaynak: Hurriyetim.com.tr

Arap Ülkelerinde Mimari

BİL BAKALIM BURASI NERESİ?

BİL BAKALIM BURASI NERESİ?