Arapların Anadolu Ateşi İlgisi - Arap Dünyası Anadolu Ateşi'ni Bekliyor

Bahreynliler, Abu Dabililer, Dubaililer, Ürdünlüler, Mısırlılar, Libyalılar, Tunuslular, Filistinliler, Ummanlılar, Suriyeliler ve Katarlılar heyecanla Anadolu Ateşi'ni bekliyorlar.

30 Haziran 2010
Anadolu Ateşi, Arap dünyasını fethetmeye hazırlanıyor. 11 Arap ülkesinden teklif alan dans topluluğu, önümüzdeki günlerde bu ülkeleri kapsayan uzun bir turneye çıkacak.


Anadolu Ateşi’ne bir hafta içinde Bahreyn, Abu Dabi, Dubai, Ürdün, Mısır, Libya, Tunus, Filistin, Umman, Suriye ve Katar’dan arka arkaya teklif geldi. Türkiye’nin tanıtımına büyük katkı sağlayan ve Anadolu kültürünü dünyaya sevdiren dans topluluğu, önümüzdeki günlerde bu ülkeleri kapsayan uzun bir turneye çıkacak. Anadolu Ateşi Genel Sanat Yönetmeni Mustafa Erdoğan, topluluğun bugüne kadar 80 ülke ve 244 şehirde 3 bin canlı performans sergilediğini ve bu sayede 20 milyon sanatseverle buluştuğunu söyledi. Anadolu Ateşi’nin 2011’in şubat ayına kadar 24 ülkede 108 gösteriyle seyirci karşısına çıkacağını belirten Erdoğan, “Arap ülkeleri Anadolu Ateşi’ne büyük ilgi gösteriyor, bu da bizi gururlandırıyor” dedi.

Kaynak: Hurriyetim.com.tr

Bu blogdaki popüler yayınlar

Dubai Nerede - Dubai Nerde - Dubai Haritada Yeri

Kuveyt Nerede - Kuveyt Dünyanın Neresinde

Bunlara Da Bak

Dubai Nerede - Dubai Nerde - Dubai Haritada Yeri

Katar Nerede - Katar Nerde - Katar Neresi - Katar'ın Dünya Haritasındaki Yeri

Yemen Nerede - Yemen Nerde - Yemen'in Dünya Haritasındaki Yeri Neresi

Kuveyt Nerede - Kuveyt Dünyanın Neresinde

Dubai İş İlanları - Dubai'de İş Bul - Dubai İşçi Arayanlar - Dubai Eleman Arayanlar - Dubai'de İş Bulmak İçin Siteler