Suudi Arabistan'da Gay Bakan - Eşcinsel Alman Bakan Arabistan'ı Ziyaret Etti

Arap gaylere verilen cezalar.

Avrupa’nın eşcinsel olduğunu açıklayan ilk Dışişleri Bakanı olan Guido Westerwelle, Alman hükümetini temsilen Suudi Arabistan’a resmi bir ziyarette bulundu.

Suudi Dışişleri Bakanı Prens Saud el Faysal ile bir araya gelen Westerwelle, görüşmenin ardından gazetecilere şu açıklamayı yaptı: “İnsan hakları, özellikle de dinsel çoğulculuk üzerine ayrıntılı bir tartışmamız oldu. Suudi hükümeti, ölüm cezası konusunda AB’nin net tutumundan haberdar. Ölüm cezasının tüm dünyada kaldırılmasını istiyoruz.” Prens Saud ise Westerwelle’ye, bölgesel, kültürel ve dini geleneklere saygı gösterilmesi gerektiğini söyledi. Prens, “Her ülkenin kriterleri farklı. Bir taraf diğerine kendi kriterlerini empoze etmemeli. Bunda mutabık kaldık” dedi.


Arabistan'da eşcinsellik idamlık suç

Almanya’daki insan hakları örgütleri, Westerwelle’den, eşcinsel hakları konusunda Suudilere baskı yapmasını istemişti. Suudi Arabistan’da ölüm cezası öngörülen suçlar arasında eşcinsel ilişki de var. Ancak bu yasa her zaman uygulanmıyor. Örneğin 2000 yılında 9 Suudi eşcinsel kırbaçla cezalandırılmış, ancak üç Yemenli idam edilmişti.

Kaynak: Hurriyet Gazetesi

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tunus nerede - Tunus Haritada Yeri - Tunus neresi - Tunus Nerde

Dubai Nerede - Dubai Nerde - Dubai Haritada Yeri

Bunlara Da Bak

Dubai Nerede - Dubai Nerde - Dubai Haritada Yeri

Katar Nerede - Katar Nerde - Katar Neresi - Katar'ın Dünya Haritasındaki Yeri

Yemen Nerede - Yemen Nerde - Yemen'in Dünya Haritasındaki Yeri Neresi

Kuveyt Nerede - Kuveyt Dünyanın Neresinde

Dubai İş İlanları - Dubai'de İş Bul - Dubai İşçi Arayanlar - Dubai Eleman Arayanlar - Dubai'de İş Bulmak İçin Siteler